Omurga ile bağlantı “Gücü merkezde tutmak” Merkez ve yönetici meridyenler uygulama atölyesi

Hafta içi hergün omurga ile bağlantımızı sağlayan “Gücü merkezde tutmak” konulu.. Merkez ve yönetici meridyenler, omurga’ya yönelik paylaşımlarla dolu atölye çalışması devam etmektedir. Lütfen arayarak ön kayıt yaptırın. Teyit alarak gelmeniz önemle rica ediyoruz.  Hafta içi hergün Omurga sağlığına yönelik Dorn Method kendi kendine yardım egzersizleri sınıfı açılmıştır.
Yer: Remkod G.O.P Çankaya Ankara

YÖNETİCİ MERİDYEN;
Hayata karşı duruşumuz; Sırtı kasmadan, bedenin içinde yükseldiğimizi hissettiğimiz duruş; Ağaç duruşu. Ayak tabanından yükselmek, yukarı doğru itersin kendini sanki içinden uzuyormuşsun gibi…

Yönetici meridyen yang meridyenlerin enerjisini dengelemek için depoladığı Çi’yi kullanır. Fazla ve kullanılmamış enerjiyi de depolar, kullanılmış enerjinin ise vücuttan atılmasını sağlar. Eğer enerji bedenin gelişim sürecinde ya da daha sonra çok fazla birikir, kullanılmaz ve ifade edilemez ise omurga sorunları olarak ortaya çıkar. (Kamburlaşma ve skolyoz gibi) GEÇMİŞİ GEÇMİŞTE BIRAKABİLMEK İYİLEŞTİRİCİ ETKİ GÖSTERİR.

YÖNETİCİ MERİDYEN AŞIRI YÜKLÜ İSE; abartmayı ve övünmeyi seven üstünlük kompleksine kapılmış bir kişilik gelişir.
Rekabet duygusu, ün, şöhret kazanma isteği çok fazladır.
Birşeyi sizin için yaptığında sürekli tekrarlayarak unutmanızı engeller,
Kendini beğenmiş olmakla beraber kırılgan bir yapı da mevcuttur.
Uyku sorunları,
çökmüş omuzlar,
epifiz bezinin çalışmasında sıkıntılar,
geçmişin herşeyden önemli olması,
hırsla kendine ve çevreye zarar verecek duruma gelmek,
kontrolü yitirmek ve
değişime ayak uyduramamak

YÖNETİCİ MERİDYEN ENERJİSİ DÜŞÜK İSE; yetersizlik ve değersilik duygusu o kadar yüksektirki bir şeyleri başarmış bile olsa hala yetersiz hisseder.  Terkedilmişlik, değersizlik duygulaı arasında gidip gelir, yalnız, umutsuz, mutsuz hisseder.

İçimizde canlı olan ne? Şimdi ve burada kendimiz ile bağlantı koptuğunda geçmişe takıntılı olabiliyoruz bu da omurga gerginliği ve sırtta yük oluşturur. Yani kamburdur tüm bu yükler…Tutunduğumuz herşey bizi aşağı çeker, ,bıraktığımız herşey hafifletir. Direnç gösterdiğimiz ne varsa büyür, kabul ettiğimizde ise dönüşür.

MERKEZ MERİDYEN  ilerleme sağlamak için gerekli olan yararlı bilgilerin, duyguların ve yeni bakış açılarının kullanılabilmesi için eski alışkanlıkların, gereksiz düşüncelerin ve duyguların bedenden uzaklaştırılmasını sağlar; faydalıyı tutar gereksizi uzaklaştırır.

Beyin faaliyetleri ile yakından ilgilidir ve bedenin, ruhun bilgelik deposudur; hücre düzeyinde tüm bilgiyi kaydeder.
Ruhun tekamülünü ve amacını yerine getirebilmesi için beynin sağ ve sol yarıkürelerinin dengeli çalışması gerekmektedir, “Merkez” meridyen işte bu dengeyi yaratarak ruhsal ilerleyişe katkıda bulunur.
Merkez meridyen “hipofiz” salgı bezi ile çalışır. Hipofiz ve epifiz bezleri birbirini etkiler; meridyen akışında zayıflama olduğunda bu iki salgı bezinin çalışmalarındada fark edilir yavaşlamalar gözlemlenmiştir.

Merkez meriden dengesi yada dengesizliği “varoluşsal” sorunları beraberinde getirir. Kişinin var olmak ve olmamak arasında kalarak sahip olduğu kimliklerden uzaklaşmasına neden olur.

Örneğin cinsiyet bunalımları, babanın kız çocuğunu kabul etmemesi ve kız çocuklarının erkek gibi davranmaları ya da aşırı disiplinli ve yıkıcı tavırlar gösteren baba profiline sahip erkek çocuklarda erkek kimliğinden, cinselliğinden uzaklaşma eğilimleri…Psikolojik rahatsızlıkları birçoğu Merkez meridyenin dengesizliğinden kaynaklanır; Şizofreni, kişilik bunalımları,
farklı psikolojik rahatsızlıklar…

Meridyen aşırı yüklü ise; kişi kendisini olmadığı biri gibi göstermeye çalışır, sürekli bunun için çabalar, uykusuzluk ve aşırı stres sürekli hale gelir.

Merkez meridyen enerjisi düşük ise; kimlik bunalımları yaşanmaya başlar, zarar verici ve bedeni yok edici bağımlılıklar gelişir, intihar eğilimleri başlar, bedensel ihtiyaçlar beslenme, temizlik, egzersiz gibi şeyler önemsiz hale gelir, kişi günden güne zayıflar, unutkanlık başlar, tedirginlik, güvensizlik ve içe kapanıklık had safhaya ulaşır. Bu meridyenin güçsüzlünde kişi kendi kendine konuşmaya başlar, garip el kol hareketleri yapar.

Meridyen dengede ise;
kişi kendi değerini bilir, varoluş amacına yönelik yaşamını yeniden yapılandırılabilir. Zihinsel faaliyetler sağlıklıdır. Düşünme, konuşma ve buna göre tutarlı davranma gelişir. Merkezinde kalabilme durumunu geliştirir. Beden güçlüyse sakin kalır.
Ön kayıt ve sizi bilgilendirebilmemiz için lütfen melekremkod@gmail.com mail adresine iletişim bilgilerinizi göndermenizi veya web sitemizdeki iletişim formu doldurarak irtibata geçmenizi rica ediyoruz.
İrtibat ve Kayıt:
Kolaylaştırıcı: 
Melek Şekinah Öztürk
Marka ve Patent Vekili
Nefes ve Dorn Method Uzmanı
Uzman Refleksolog
melekremkod@gmail.com
0312 436 5027
0535 378 0596

İLETİŞİM FORMU

 

KAYNAK: Dorn Method ( Çağla Yüksel ), Yogaşala Ankara-Yinyoga Eğitimi Medina Duman, Meridyen Terapi ( Onur Aydınoğlu) Taichi+Çigong (www.interna.org), İçsel Canlan Merkezi (Harun Mehmet Soydan), URENS-Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü (Gamze Arslandoğan)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s