Ertele-me! ankara

Uzun zamandır yapmak istediğin, ertelediğin ve bir türlü hayata geçiremediğin “o şeyleri” yapmak için harekete geçelim mi?

4 Ocak’tan itibaren iki haftada bir düzenlenecek sekiz oturumdan oluşan bu atölyede kendimizle bağlantı kurarak yapmak istediklerimizi seçecek ve kendimize ait alanlar oluşturup bu alanlarda harekete geçmeyi deneyeceğiz. Zaman gelecek alışkanlıklarımıza takılacak: “Pazartesi kesin başlıyorum”, “şu işi hele bir teslim edeyim, sonra” , “çocukların bana ihtiyacı var”, “çok yorgunum” diyeceğiz. Bu kez eskisinden farklı olarak bu alışkanlıklarımızın altındaki ihtiyaçlarımızı görüp onlara da kulak vererek onları bize engel olmaktan çıkaracağız. Yapmak istediklerimiz konusunda kendimizi ertelemekten vazgeçerken aynı amaca odaklanmış bir topluluk olmanın da lezzetini tadacağız. Bunları yaparken Şiddetsiz İletişim ve Mindfulness öğretilerinin araçlarından faydalanacağız.

Tarih ve Saat bilgisi 4 Ocak, 18 Ocak, 1 Şubat, 15 Şubat, 1 Mart, 15 Mart, 29 Mart 2018 Perşembe 19:00-22:00 ve 7 Nisan 2018 Cumartesi 10:00-18:00

Atölye kontenjanı 12 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt ve her türlü sorunuz için alper@baskabirokulmumkun.net 05336406372

Alper Süzer 1982 doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ülkemiz havacılığının öncü firmasında Mühendislik Eğitim Programları Uzmanı olarak çalışıyor. 2011 yılında baba oldu ve 2014 yılında Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) ile tanıştı. BBOM Derneği yönetim kurulunda topluluğun iç iletişimini barışçıl bir şekilde sürdürmek için görev almaktadır. Meraklı Kedi İlkokulu kurucusu BBOM Ankara Eğitim Kooperatifinin ortaklarındandır. BBOM sayesinde tanıştığı Şiddetsiz İletişim hayatının yönünü değiştirdi. Başka okulların mümkün olabildiğini gördükten sonra başka bir hayatın da mümkün olduğuna inanmaya başladı. Bu inançla 2016-2017 Şiddetsiz İletişim yıllık programını tamamladı ve Uluslararası Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmen olma yolunda yürümeye başladı. Mindfulness konusunda birikimini ise Tara Brach ve Jack Kornfield’la sürdürdüğü uzun dönemli programla derinleştiriyor. Ankara içinde Şiddetsiz İletişim bağlantı çemberleri organize ediyor ve bireysel danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s